Berendezések környezeti-szimulációs gyártmányteszteléshez
A szimulációs tesztelés során a termékek üzemelése közben, ill. közúti, vasúti, tengeri és légi szállítása során fellépő valós körülmények reprodukálhatók, hogy meg lehessen győződni a termékek megbízhatóságáról.
A szimulációs teszteléssel az esetleges problémák még a fejlesztés során, illetve legkésőbb a gyárból való kiszállítás előtt felszínre kerülnek, elkerülve a rendkívül költséges és márkaromboló későbbi reklamációkat és visszahívásokat.
A tesztelendő mintákat a tesztelés során egy tesztkamra zárt vizsgálóterében teszik ki extrém környezeti hatásoknak.
A hőtesztszekrényekben csak a hőmérséklet változtatható széles tartományban, igen alacsony (akár -75°C), vagy igen magas hőmérsékleten (akár +180°C) egyaránt vizsgálhatóak a minták, akár üzemelés közben is.
A kamrák oldalain kialakított nyílások lehetővé teszik kábelek, csövek bevezetését, ezáltal a működtetés a teszttérben is megoldható.
Az opcióként rendelhető nagyméretű betekintőablakok a belső világítással együtt lehetővé teszik a működés vizuális megfigyelését is.
A klímaszekrényekben és a nagyobb méretű, helyszínen épített klímakamrákban a páratartalom is változtatható 10 – 98% r.h. között a +10 – 95°C hőmérséklet-tartományban.
A nagy teljesítményű, ún. Stress-Screening kamrákban a magas hűtési és fűtési sebesség (akár 15K/perc) teszi lehetővé a hőmérséklet gyors változtatását.
Még ennél is fokozottabb környezeti igénybevételt szimulálnak a hősokk-kamrák, ahol egy hideg (akár -80°C) és egy meleg (akár +220°C) vizsgálótér között mozgathatók a tesztobjektumok.
A hőmérsékleti és klimatikus tesztek kombinálhatók UV-sugárzással, és rázásállósági tesztekkel is, ahol a rendszer mechanikai-vibrációs és termikus-klimatikus terhelések együttes szimulálását teszi lehetővé, modellezve a termékek üzem közben, ill. közúti, vasúti, tengeri és légi szállítása során fellépő valós körülményeket.
Vákuum-, ill. túlnyomáskamrákkal különböző tengerszint feletti magasságok, és világűrbeli körülmények is szimulálhatók.
A Weiss korróziós vizsgálatokat lehetővé tevő tesztkádakat is gyárt, amelyekben sósköd, agresszív gázok, savas folyadékok, fröccsenő víz, eső stb. hatása is reprodukálható.
A legújabb fejlesztések közé tartoznak az emissziós vizsgálatokat lehetővé tevő ún. SHED-kamrák és a porkamrák, ahol túlnyomással por juttatható a tesztobjektumok belsejébe, ill. nagy áramlási sebességgel különböző szemcseméretű abrazív anyagok hatása szimulálható.